Jak dobrać uchwyty meblowe? 0
Jak dobrać uchwyty meblowe?

Uchwyty meblowe   

...Pod kątem stylu, który chcemy osiągnąć:


Często słyszę opinię, ze uchwyty meblowe należy dobrać do stylu zabudowy, moja filozofia jest odwrotna. Moim zdaniem, to okucie bądź jego brak nadaje charakter, zakreśla kanon mebla. 
W nowoczesnych, surowych wnętrzach stroni się od wystających, ozdobnych akcentów, jakimi są złote czy srebrne uchwyty do mebli. Tutaj alternatywą są minimalistyczne gałki w kolorze frontu, na przykład czarne uchwyty meblowe zamontowane na frontach w tej samej barwie i strukturze. Każdy z nas szuka czegoś innego, jedni lubią spokój inni dużo energii w swoich przestrzeniach. Dla tych, którzy lubią być pobudzani kolorowymi bodźcami, idealnym rozwiązaniem jest dobór takich dodatków jak uchwyty z Terrazzo.

Uchwyt lastriko

Mosiężny uchwyt Terrazzo

Natomiast zwolennicy nowoczesnych nietuzinkowych akcentów pokochają designerskie uchwyty O2.

uchwyt srebrny

Uchwyt ze stali nierdzewnej 02

Szukając kontaktu z naturą, należy otoczyć się neutralnymi, ziemistymi barwami. Dodatki natomiast powinny być stonowane, prawdziwe, wyprodukowane z materiałów stworzonych przez Matkę Ziemię. W takie kanony idealnie wpisuje się styl boho, ostatnio bardziej popularny, dzięki czemu mamy łatwiejszy dostęp do artykułów. 
Dla miłośników stylów hippi, boho i naturalnego wyszliśmy na przeciw z propozycją: uchwyty rattanowe z prawdziwą plecionką z trawy morskiej.

Uchwyt boho

Uchwyt z trawą morskąKiedy chcemy przenieść do naszych wnętrz odrobinę naturalnej, dostojnej skały, idealną propozycją będą uchwyty z dodatkiem marmuru. Najlepiej dobierać je do blatu, na przykład jeśli mamy kuchnię z blatem wykonanym z Bianco Carrary, możemy dopasować do niego gałki z tym samym kamieniem. Do jednolitych przestrzeni, takich jak zabu
dowy szaf również będą się pięknie prezentować, ożywiając, dodając eleganckich akcentów.

uchwyt

Elegancki uchwyt z marmurem Bianco Carrara

 

Kiedy chcemy dobrać uchwyty meblowe pod kątem praktycznym

Przeznaczenie mebla ma bardzo istotny wpływ na wybór okuć. Do kuchennej zabudowy najlepiej sprawdzą się takie, które są łatwe do umycia ( ja uwielbiam gotować spontanicznie i na szybko wiec nie raz umazałam pojemnik czy uchwyty meblowe sosem pomidorowym). W takich ekstremalnych :) warunkach najlepiej będą sobie radzić uchwyty łatwo zmywalne. Gorzej natomiast skórzane, sznurkowe bądź rattanowe (na przykład uchwyt z trawą morską). Jeżeli macie ochotę upiększyć fajnymi gałkami meble na zewnątrz, super opcją są uchwyty ze stali nierdzewnej bo ona zniesie każde warunki, nawet te nad morzem. Zabudowy szaf nie znają granic, tutaj to już tylko Wasza wyobraźnia powie co i gdzie. Tam zazwyczaj mamy czyste ręce i nawet najdelikatniejsze materiały zdadzą egzamin.

Jeżeli chodzi o dobór okuć do starych, stylowych mebli, często mamy do czynienia z dziurkami od klucza. W bardzo łatwy sposób możemy je zakryć naszymi podkładkami. Takie rozwiązanie zamaskuje niechcianą pozostałość po zamku. W ofercie znajdziecie mosiężne i stalowe podkładki pod uchwyty. Pasować będą do wszystkich gałek z naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.