Uchwyty retro. Gałki retro 0
Uchwyty retro. Gałki retro

Uchwyty retro i gałki retro

Dodatki we wnętrzach są tak samo ważne jak meble, światło czy materiały. To nimi można zdefiniować lub totalnie zmienić charakter pomieszczenia. Do nietuzinkowych, leciwych mebli warto dobrać uchwyty retro, wdzięcznie dopełnią one jego naturę. Jeśli nie macie dostępu do starych okazów, lub nie chcecie się na nie zdecydować ze względu na zapach, żle chodzące szuflady lub niedomykające się drzwiczki, mamy na to sposób. Nowe meble można wystylizować poprzez dodanie ozdobnych listew imitujących frezy lub przez zastosowanie gałek retro.

Uchwycić cud natury - uchwyty retro

Uchwyty retro charakteryzują się tym, że zostały wyprodukowane w czasach, kiedy materiały były naturalne i szlachetne. Możemy jednak uzyskać ten efekt w dodatkach stworzonych w dzisiejszych czasach, pod warunkiem, że zachowamy styl oraz wykorzystanie równie wartościowych materiałów. Do takich surowców zdecydowanie należy ponadczasowy marmur, długowieczna stal nierdzewna czy szlachetny mosiądz.

W rytmie przemijania - patynujące gałki retro

Nawet, kiedy okucia z mosiądzu mają minimalistyczną bryłę, przybiorą charakter gałki retro, kiedy ich powierzchnia pokryje się warstwą patyny. Mosiądz jest stopem miedzi z cynkiem (od 5 do 25%). Patyna to barwna warstwa produktów korozji. Jej natężenie koloru powierzchniowego zależy głównie od składu atmosfery, ale także od stanu, składu stopu, czasu działania czynników korozyjnych oraz klimatu. Obecność w powietrzu związków siarki, tlenków azotu, chlorków, pH opadów oraz wilgotność powietrza wpływa na powstawanie związków o różnym składzie, warstw nawzajem się przenikających i przetwarzających w czasie. W efekcie wizualnym, błyszczący, złoty uchwyt po kilku tygodniach przyjmuje barwę starego złota.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.