Uchwyty do szuflady 0
Uchwyty do szuflady

Uchwyty do szuflad

Jak dopasować i usytuować uchwyty do szuflad? To pytanie bardzo często pojawia się w czasie rozmów telefonicznych przychodzących od Was, więc pomyślałam, ze trochę tu opowiem i podzielę się moją opinią. Najwięcej obaw, jakie się w Was pojawiają, to czy gałka będzie na tyle chwytna, żeby otworzyć ciężką, dużą szufladę. Zrobię przegląd rodzajów oraz sposobów montażu uchwytów lecz tylko wyobraźnia jest tutaj ograniczeniem. 

Uchwyty krawędziowe

Montowane na krawędzi frontu. Są to najmniej widoczne, minimalistyczne okucia idealnie wpisujące się w nowoczesne zabudowy kuchenne czy garderoby. Takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne dla osób, które nie chcą widocznych okuć ale także nie są zwolennikami śladów palców na powierzchni frontów, czego nie można uniknąć w przypadku frontów bezuchwytowych, o których opowiem w kolejnym punkcie.

Szuflady bez uchwytów

Systemy "push to open" pozwalają zrealizować meble bez uchwytów, obecnie można wybrać opcję z napędem elektrycznym lub mechanicznym. Idealne rozwiązanie dla minimalistycznych wnętrz lub bardzo małych przestrzeni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie. Czasami trzeba usytuować kompaktowy aneks kuchenny w wąskim przejściu i tam wystające okucia na pewno się nie sprawdzą.

Podłużne uchwyty do szuflad

Najczęściej wybierane rozwiązanie to podłużne uchwyty do szuflad, inaczej zwane relingami. Najbardziej chwytne i wygodne okucia lecz są również największych rozmiarów. Można oczywiście wybrać filigranowe, cieniutkie pręciki lecz nadadzą zdecydowany charakter całej zabudowie. W zależności jaki styl podłużnych uchwytów wybierzesz, zdefiniuje on estetykę całej zabudowy.

Jednopunktowe uchwyty do szuflad

I tu macie zdecydowanie najwięcej wątpliwości. Moim subiektywnym zdaniem, jednopunktowe uchwyty idealnie nadają się do szuflad, nawet tych z ciężkim koszem. U mnie nawet zmywarka, która zdecydowanie najciężej się rozchyla, otwierana jest przez gałkę. 

Dwa uchwyty na jednej szufladzie

Ostatni krzyk mody, który przyleciał do nas z US, to dwa uchwyty jednopunktowe na jednym froncie szuflady. Amerykański styl życia to zdecydowanie wygoda i dostatek. Wygoda, można złapać gałkę prawą lub lewą ręką bez większego wysiłku ale także można otwierać szufladę obiema rękami. Dostatek? Oczywiście zamontowanie dwóch gałek zamiast jednej jest 2x bardziej kosztowne. Wygląd jednak ma tutaj duże znaczenie i rzeczywiście prezentuje się to efektownie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.