Renowacja mebli z podkładką do uchwytów meblowych 0

Meble po renowacji w eklektycznym wnętrzu

Kiedy chcecie wprowadzić trochę eklektyzmu do swoich wnętrz, warto wprowadzić jeden lub kilka mebli vintage – tu polecamy zakupy w sklepie Yestersen lub Retronauci. Super wyglądają kultowe meble znanych projektantów z dawnych lat ale równie dobrze sprawdza się sentymentalne okazy po babci. Jeśli jednak brakuje takiego wyposażenia na waszych strychach, polecamy przeróżne giełdy staroci pchle targi czy OLX. Nasze ulubione miejsca to giełda w Lubinie – sobota, Wrocławskie Targowisko Młyn w niedziele i Warszawskie Koło.

Dobrze wyglądają meble draśnięte pazurem czasu, jednak jeśli wolicie stare bryły w nowym, świeżym wydaniu, należy poddać je procesowi renowacji. Odświeżenie można zlecić firmie specjalizującej się w tej dziedzinie lub rzucić się na głęboka wodę i zrobić wszystko we własnym garażu. W obecnych czasach mamy tak wiele dostępnych informacji oraz instrukcji dostępnych bezpłatnie na przeróżnych blogach, Youtube czy TikTok. Aby się lepiej przygotować do samodzielnej renowacji można skorzystać z warsztatów, na których wyspecjalizujecie się z odświeżania lub nawet customizacji mebli.

Jak wiecie, jestem fanką dbania o środowisko z czego wynikają świadome zakupy i nie pozbywanie się starych rzeczy ale nadawanie im nowego życia.

Renowacja i pomocna podkładka do uchwytów meblowych

Bardzo często w drzwiczkach starych komód czy biurek są kluczyki zamiast uchwytów. Dziurki po kluczykach sa często zbyt duże by zakryć je nóżka nowej gałki meblowej. Można zaszpachlować taki otwór lub zamaskować go ozdobna rozetka czy podkładka pod uchwyt. W naszej ofercie można wybrać mosiężna podkładkę lub ze stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia cale przedsięwzięcie i sprawia, ze nie będzie widocznej szpachli, która zawsze wypatrzy bystre oko.

Podkładka pod uchwyt meblowy

Mosiężna podkładka do uchwytów

 

Renowacja mebla

Przechodząc do meritum, renowacje należy rozpocząć zabezpieczeniem podłogi. Następnie należy dokładnie oczyścić mebel z kuzu i tłuszczu. Starej warstwy lakieru czy farby można pozbyć się za pomocą skrobaka, opalarki, żelu, szlifierki oscylacyjnej lub nowinki technologicznej – laserowo. Czasami trzeba wykorzystać kilka metod na raz aby dobrze oczyścić powierzchnie. Wszystkie ubytki powinno się zaszpachlować, najlepiej dobrać kolor do rodzaju drewna. Po usunięciu ostatniej starej warstwy  należy jeszcze raz dokładnie umyć cały mebel, najlepiej woda z płynem do mycia naczyń, zachowując uważność, aby nie zostawić mokrych plam. Tak przygotowana powierzchnie, zaraz po wyschnięciu można zacząć malować. W przypadku lakieru, bezpośrednio na drewno, w przypadku farby, bardzo ważne jest, aby zastosować podkład. Najszybszym sposobem jest uczyć pędzla w problematycznych zakamarkach, natomiast płaskie powierzchnie należy malować wałkiem. Podstawowa zasada: lepiej mniej farby na raz a więcej warstw. To pozwoli uniknąć zacieków oraz powłoka będzie bardziej wytrzymała. Na koniec warto podkleić nóżki filcem aby nie zniszczyć podłogi, na której mebel będzie stal. Jako wisienka na torcie proponujemy zamontowanie pasujących pochwytów. W naszej ofercie można wybrać klasyczne gałki meblowe 01 plus mosiężna podkładka do uchwytów. Bardzo prosta bryła, która pięknie dopasuje się do każdego stylu, od baroku po Art Deco.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.