Łazienka w stylu japandi 0
Łazienka w stylu japandi

Styl japandi

To połączenie surowego stylu skandynawskiego z uporządkowanym minimalizmem japońskich wnętrz. Skandynawia to mekka szlachetnego wzornictwa, gdzie królują proste bryły i naturalne materiały. Marmurowe blaty, proste fronty, szarości i beże a do tego wszystko zakupione bardzo świadomie, z rozwagą i dbałością o środowisko. W tym nurcie przedmioty użytkowe to inwestycja na lata, w bardzo dobrej jakości i długowieczne. Minimalizm również dominuje w japońskich domach. Tam przez setki lat wypacowano metodę planowania przestrzeni na bardzo małych powierzchniach. Nie ma tam miejsca na niepotrzebne przedmioty czy meble. Wszystko musi być funkcjonalne i ergonomiczne. O Jakości japońskich produktow chyba nie trzeba wspominać, ich rzemiosło jest znane na całym świecie i cechuje się skupieniem na detalu i wykorzystaniem naturalnych materiałów.  Połączenie tych dwóch stylów to rdzeń cichego, spokojnego i delikatnego designu.

Łazienka w stylu japandi

Takie wnętrza mobilizują do relaxu, odcięcia się od zgiełku dużego miasta. Właśnie tu można poczuć się wyjątkowo, natura wchodzi do środka i zostaje na dłużej.

źródło: https://thebathroomblueprint.com/japandi-bathrooms-ideas/

Marmury, Terrazzo, lite drewno, stal szlachetna, mosiądz, wiklina, bawełna, len i jedwabie - to materiały które tu dominują. Kolory to brązy, beże, czerń, stare złoto i biel.

Umywalkę najlepiej wybrać z litego kamienia, z surowymi krawędziami. Baterie powinny być dobrane do koloru okuć, uchwytów meblowych, zawiasów i klamek. Blat z tego samego kamienia lub olejowanego drewna. Fronty szafek najbardziej naturalne jak to tylko możliwe, najlepiej lite drewno lub fornirowane. Można tez wybrać malowane ale syntetycznych oklein należy unikać. Jeżeli chodzi o zabudowę natrysku, najlepiej wybrać szło bez ramy lub z delikatną stalową obwódką w kolorach beżu. Dodatki, takie jak ręczniki powinny być najlepiej z bawełnianej frote w kolorach ziemi, brązy czy beże. Ja najbardziej jednak lubię cienkie lniane ręczniki o kratkowanej fakturze ponieważ świetnie zbierają wodę i bardzo szybko schną. Jest to typowy azjatycki splot, u nas nazywany „waflowym”.

Ręcznik lniany

źródło: https://so-linen.com/

 

W stylu japandi warto postawić na wykończenie ścian surowym tynkiem o grubej ziarnistości, pomalowanym w ciepłych piaskowych barwach. Hitem w tej dziedzinie będzie naturalny tynk gliniany o cudownej satynowej powierzchni i kolorach pustyni. Poleczki najlepiej wykute w ścianie ale te z surowego litego drewna tez się dobrze sprawdzą. Drewno jako materiał do łazienki najlepiej sprawdzają się egzotyczne gatunki, takie jak teak, palisander czy bambus. Te drzewa pochodzą z klimatu, w którym panuje bardzo wysoka wilgotność powietrza wiec maja w sobie bardzo dużo własnych olejów. Dzięki temu wykazują wyższa odporność na wodę niż klasyczna sosna czy dąb. Pamiętajcie jednak, ze japandi to minimalizm, im mniej przedmiotów na wierzchu tym lepiej. Kosmetyki najlepiej przelać w jednakowe dozowniki w stonowanych kolorach

Uchwyty meblowe w stylu japandi

to małe dodatki, które mogą zdefiniować ten styl. Naszą subiektywną propozycją jest uchwyt z naturalną plecionką z azjatyckiej trawy morskiej. Mamy tu zestawienie starego złota i beżowego wypełnienia. Można również zamontować go jako wieszak na ręczniki czy szlafrok. Odzież łazienkową z bawełny waflowej można kupić w Zara Home czy H&M Home, są dużo cieńsze niż te z frote, czyli lżejsze i szybciej schną.

Uchwyt meblowy japandi

Uchwyt w stylu japandi

Kolejną propozycją uchwytu w stylu japandi to mosiężna gałka z Terrazzo Biała Marianna. W tym detalu można się cieszyć grą subtelnych barw takich jak biel, beż, brąz i delikatny pudrowy róż. Wszystko to otulone jest korpusem mosiężnym w kolorze starego złota.

Uchwyty do mebli w stylu japandi

Uchwyt do mebli w stylu japandi

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.