Uchwyty z mosiądzu - jak je czyścić? 0

Jak wyczyścić uchwyty z mosiądzu

Od zawsze mówimy, że jesteśmy EKO, im bardziej naturalnie, tym lepiej. Podzielimy się więc z Wami, jak czyścić mosiądz i odświeżyć okucia za pomocą środków, które znajdziecie w kuchni. Domowe sposoby na czyszczenie uchwytów meblowych. Pamiętajcie jednak, że nie należy pod żadnym pozorem używać szczotek, ostrych myjek czy drucianych gąbek ponieważ mosiądz jest podatny na porysowanie.

1. Czyszczenie uchwytów z  mosiądzu sokiem z cytryny

Należy wycisnąć sok z jednej cytryny do filiżanki, następnie zanurz w nim miękką szmatkę. Na początek oczyść grube zabrudzenia, następnie nasączoną tkaniną pocieraj mosiężną powierzchnię, omijając kamienne wypełnienie. Kiedy detal uzyska pożądany odcień, patyna (brązowy nalot) zrobi się jasny, opłucz pod bieżącą wodą i dokładnie wytrzyj ręcznikiem papierowym. 

2. Przecier pomidorowy i uchwyty z mosiądzu i miedzi jak nowe!

Tak, dobrze widzicie, mosiądz po styczności z przecierem pomidorowym lub keczupem jaśnieje, a przebarwienia znikają. Podobny efekt uzyskamy używając kwasek cytrynowy. Należy jednak bardzo uważać w przypadku uchwytów z mosiądzu z marmurem. Naturalny kamień czy lastriko może ulec zabarwieniu, ten sposób doradzamy tylko wtedy, gdy macie uchwyty z mosiądzu, bez wypełnienia. Mosiądz nie lubi wilgoci, po opłukaniu ciepłą wodą i zabiegach pielęgnacyjnych zawsze wycierajmy go do sucha.

3. Uchwyty z mosiądzu czyszczone pastą polerską

Kolejnym sposobem jest czyszczenie uchwytów z mosiądzu pastą polerską, możemy ją kupić w dowolnym markecie budowlanym. Do tego zabiegu należy odkręcić uchwyty od frontów i złożyć rękawiczki. Następnym krokiem będzie nałożenie niewielkiej ilości pasty na bawełnianą ściereczkę i rozprowadzenie pasty po całej powierzchni uchwytu. Pocieraj ściereczką detal do momentu, kiedy zrobi się czysty i błyszczący. Na koniec przetrzyj powierzchnię suchą szmatką.

4. Mój sposób na czyszczenie mosiężnych elementów.

Sposoby na czyszczenie mosiądzu są różne, mój jest totalnie innowacyjny, nie używam bowiem to tego żadnej chemii. Polega on na wyczyszczeniu mosiądzu polerką do paznokci o dużej gradacji. Aby wyczyścić w ten sposób mosiężny przedmiot należy użyć polerki aba Group o gradacji 100/180 i pocierać zgodnie z kierunkiem wcześniejszego śladu po szczotkowaniu. Demonstruję ten sposób tu: tutorial

5. Pielęgnacja uchwytów z mosiądzu

Na koniec warto zabezpieczyć uchwyty z mosiądzu specjalnym impregnatem lub olejem mineralnym. Tu należy zwrócić szczególną uwagę, olej mineralny - to nic co można znaleźć w kuchni, jeśli użyjecie roślinnego, tego do jedzenia, szybko zjełczeje i będzie brzydko pachniał. Olej mineralny to taki, którego używa się do lubrykacji urządzeń mechanicznych, takich jak maszyna do szycia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.